Warsztaty z serii:

Prawa i obowiązki w kontakcie z organami ścigania

Kontakt z Policją? Poznaj swoje prawa! 

Praktyczne szkolenie dla organizacji społecznych 

Celem szkolenia jest pozyskanie wiedzy praktycznej na temat praw oraz obowiązków jakie przysługują w kontakcie z organami ścigania i służbami, stosującymi środki przymusu, w tym z Prokuraturą, Policją, CBA, Strażą Graniczną, Służbą Celną itp. Oczywistym jest, że dopóki nie znamy swoich praw, nie wiemy – co nam wolno, a czego nie powinniśmy robić. Ta niewiedza i wynikająca stąd niepewność powodują, że nie jesteśmy w stanie skutecznie zadbać o swoje sprawy.

W ramach prowadzonego szkolenia odpowiemy na pytanie, jak zgodnie z przepisami procedury karnej powinno przebiegać właściwie przeprowadzone legitymowanie, przeszukanie, zatrzymanie oraz przesłuchanie. W konsekwencji, dowiemy się, czego dokładnie możemy domagać się od organów ścigania w trakcie przeprowadzania tych czynności.

W oparciu o przykłady praktyczne uczestnicy i uczestniczki szkolenia zdobędą wiedzę, jak powinni reagować na żądania Policji o wykonanie określonych czynności i o co pytać/czego zażądać, by zapewnić sobie przestrzeganie swoich praw konstytucyjnych. Obalimy przy okazji kilka powszechnie powtarzanych mitów, odnoszących się do zakresu uprawnień Policji i innych służb. Nadto, odwołując się do konkretnych sytuacji, ustalimy, czy możemy nagrywać przebieg czynności z udziałem funkcjonariusza Policji, czy funkcjonariusz w każdej sytuacji musi podać nam swoje imię i nazwisko, czy możemy nie wydać jakichś dokumentów, odmawiać odpowiedzi na jakieś pytania, czy też w ogóle odmówić złożenia wyjaśnień/zeznań w całości itd. W przystępny dla nie-prawników sposób omówimy przepisy Kodeksu postępowania karnego oraz właściwe przepisy wykonawcze, regulujące prawa i obowiązki służb w trakcie i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych, po to, by w przypadku ewentualnego uczestnictwa w takich czynnościach, czuć się pewniej.

700.00 

Szkolenie prowadzone jest metodą mieszaną: wykładową i warsztatową – aktywną.

Ukończenie szkolenia potwierdzone jest certyfikatem wystawionym przez Szkołę Dobrego Prawa.

Czas trwania szkolenia:

8 godzin szkoleniowych (po 45 min. każda), 2 przerwy na kawę/herbatę oraz przerwa obiadowa

Cena szkolenia: 700.00 

Rabat dla zmiany społecznej

W cenie mieszczą się materiały szkoleniowe.

Produkt dostępny na zamówienie

Prowadzący:

adw. Marta Tomkiewicz-Januszewska

szkoleniowiec, adwokatka, społeczniczka. Działalnością edukacyjną w zakresie prowadzenia szkoleń z prawa karnego i procedury karnej zajmuje się od 2012 r., przy czym od 2017 roku jest stałym wykładowcą z tej tematyki w Izbie Adwokackiej w Warszawie (zajęcia dla aplikantów adwokackich I roku oraz repertoria z zakresu apelacji karnej oraz etyki). Jest sędzią dyscyplinarnym w Izbie Adwokackiej w Warszawie, a także członkiem Panelu Dyscyplinarnego I stopnia przy Polskiej Agencji Antydopingowej. Od 2018 roku jest mediatorką. Autorka publikacji poświęconych zagadnieniom karnym i z zakresu etyki zawodowej. W czerwcu 2019 r. ukończyła szkolenie dla trenerów w Wilnie „Train the trainer – training for criminal defence lawyers” w ramach europejskiego programu NETPRALAT, dedykowanego dla adwokatów karnistów. W 2021 i 2022 roku, już jako senior trener NETPRALAT, przeprowadziła ww. szkolenia dla adwokatów w Polsce. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń nie tylko dla prawników, ale także dla organizacji pozarządowych. Od 2016 roku współkoordynuje projekty edukacyjne warszawskiej Izby Adwokackiej, realizowane w ramach festiwali muzycznych Pol’and’Rock czy Open’er Festiwal. Jest członkinią Komisji Edukacji Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Należy do Izby Adwokackiej w Warszawie i od 3 stycznia 2013 r. prowadzi własną Kancelarię Adwokacką. Jest praktykiem, prawnikiem sądowym. Od lutego 2016 r. wpisana na listę prawników współpracujących z Ambasadą Włoską w Warszawie. W listopadzie 2017 r. wyróżniona w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra 2017, „nagrodzona za aktywność pozwalającą określić ją mianem „prawnika odpowiedzialnego za świat”, a w marcu 2020 r. odznaczona przez Naczelną Radę Adwokacką odznaką „Adwokatura Zasłużonym”. Od stycznia 2021 r. mentor w ramach międzynarodowego programu EmpowerPL, organizowanego przez Boston Consulting Group oraz Federację Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji dostępnych jest na stronie adwokatmartatomkiewicz.pl

Kontakt

Telefon

Karolina: 693 52 87 93     Marta: 501 28 44 29

Email

kontakt@szkoladobregoprawa.pl

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.