Celem szkolenia jest przedstawienie wiedzy i praktyki z zakresu postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, zarówno w zakresie przygotowywania skarg, jak i prowadzenia w imieniu klientów postępowań w tego typu spawach.
W toku edukacji prawniczej zwykle nie ma przestrzeni, aby w formule warsztatowej opracowywać kluczowe elementy skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Założeniem szkolenia jest zatem przekazanie w szczególności wiedzy praktycznej, umożliwiającej poruszanie się w meandrach postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
Szkolenie skierowane jest do adwokatów i radców prawnych. Składa się zarówno z części poświęconej obowiązującym przepisom i procedurze przed strasburskim Trybunałem, jak i warsztatowej, skupiającej się na praktycznych aspektach pracy profesjonalnych pełnomocników.
Szkolenie ukierunkowane jest na praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy teoretycznej w zakresie sporządzania skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Skierowane jest zatem do tych wszystkich, którzy w swojej praktyce zawodowej mają styczność ze sprawami, które mogą pozostawać w zainteresowaniu strasburskiego Trybunału i chcą pozyskać przydatne narzędzia, aby ulepszyć swój warsztat.
Zawartość merytoryczna szkolenia:
Szkolenie koncentrować się będzie na praktycznych aspektach związanych z:
1) zasadami postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, a także omówieniem jego poszczególnych etapów;
2) wymogami formalnymi skarg, wniosków o zastosowanie środków tymczasowych, a także przedstawianych Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka stanowisk w toku postepowania.
ETPC | 11.02.2023 godz. 10-15 STACJONARNIE, 17.06 godz. 10-15.00 STACJONARNIE |
---|
861.00 zł
Czas trwania szkolenia:
6 godzin szkoleniowych (po 45 min. każda), 2 przerwy na kawę/herbatę (szkolenie trwa od godz. 10.00 do godz. 15.00)
Cena szkolenia: 861.00 zł
Liczba miejsc ograniczona!
W cenie mieszczą się materiały szkoleniowe.
Prowadzący:
Warszawska adwokatka z kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy, karnistka i doświadczona pełnomocniczka w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Posiada doświadczenie z zakresu prowadzenia postępowań dotyczących ochrony praw człowieka, w tym postępowań z zakresu litygacji strategicznych. Współpracuje jako pełnomocniczka pro bono z wiodącymi polskimi organizacjami pozarządowymi. Jest Wiceprzewodniczącą Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Prowadzi szkolenia dotyczące postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka dla aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej oraz szkolenia dla adwokatów i adwokatek.