„Nadzieja to przekonanie, że to, co robimy, ma znaczenie, nawet jeśli nie sposób z góry przewidzieć, jakiego i kiedy znaczenia nabierze, na kogo i na co może wpłynąć” ~ Rebecca Solnit
Szkoła Dobrego Prawa zaprasza do udziału w cyklu „Letnie webinary”, w ramach którego podejmujemy kwestie istotne społecznie i prawnie, lecz w nieco lżejszej, (bo wakacyjnej), formule niż całodzienne szkolenie.
Celem webinaru „Prawo i media w obronie zwierząt – jak z nich korzystać?” jest wzmocnienie głosu osób zaangażowanych w poprawę sytuacji zwierząt (zarówno po stronie aktywistycznej, jak i prawniczej) – uczynienie go bardziej precyzyjnym i bardziej słyszalnym.
Każda zmiana na rzecz grup wykluczonych zaczyna się bowiem od odważnego, coraz donośniej przebijającego się publicznie głosu osób, którym zależy. To obszar trudny i wymagający. Podczas webinaru chcemy pokazać Wam, jak treści dotyczące praw zwierząt przekazywać tak, by miały charakter profesjonalny, a jednocześnie niosły ze sobą potencjał szerokiego zainteresowania mediów, a potem zwykłych ludzi.
Porozmawiamy zarówno o komunikowaniu ciężkich do przezwyciężenia problemów, jak i sukcesów, a także zwykłej, codziennej, mozolnej pracy.
Niezbędnymi do tego narzędziami są znajomość ustawy o ochronie zwierząt, której najważniejsze zasady zostaną omówione podczas webinaru oraz umiejętność skutecznego nagłaśniania tematów dotyczących zwierząt. Nawet niewiele znacząca z pozoru sprawa może w przyszłości doprowadzić do zmian systemowych.
Jak rozmawiać, by zaciekawiać osoby niemające pojęcia o temacie? Jak napisać mejla do redakcji, by zatrzymał czyjś wzrok i sprowokował zainteresowanie sprawą? Jak komunikować sukcesy prawne i wołać o pomoc w sprawach, w których prawo się nie sprawdza? Czy zagadnienia prawne dotyczące ustawy o ochronie zwierząt mogą stać się tematem powszechnej dyskusji?
O tym będą rozmawiać na naszym letnim webinarze red. Ewa Podolska i adw. Karolina Kuszlewicz – zapraszamy!
Termin | 9.08.2022 r. wtorek g. 18.00-20.15 |
---|
246.00 zł
Webinar prowadzony jest metodą mieszaną wykładowo – warsztatową. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają link do udziału online. W trakcie webinaru będzie istniała możliwość zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Dostępny wyłącznie latem.
Czas trwania szkolenia:
3 h szkoleniowe (3 razy 45 min.)
Cena szkolenia: 246.00 zł
Prowadzący:
Dziennikarka Radia TOK FM, od ponad dwudziestu lat prowadząca program publicystyczne z udziałem ekspertów i słuchaczy. Specjalizuje się w tematyce ekologicznej i medycznej. Co tydzień w audycji „Zielono mi” zajmuje się tematyką ochrony środowiska i szeroko pojętą problematyką humanitarnego traktowania zwierząt. Za swoją pracę otrzymała m.in. Nagrodę Współodczuwania 2008, przyznaną przez Klub Gaja za zaangażowanie w obronę praw zwierząt –„za rozmowy o zwierzętach i dla zwierząt”.
Adwokatka, edukatorka i publicystka. Specjalizuje się w tematyce ochrony zwierząt i przyrody oraz obsłudze prawnej organizacji pozarządowych. Prowadzi własną kancelarię. Od lat zaangażowana w działalność edukacyjną. Ukończyła Szkołę Trenerów w Katowicach. W latach 2015-2016 brała udział w innowacyjnym projekcie „Dziennikarstwo ekologiczne” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawnej ochrony zwierząt i przyrody dla organizacji pozarządowych, zarówno o zasięgu międzynarodowym, jak Fundacja Alberta Schweitzera, ogólnopolskim – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Klub Gaja, jak i działających lokalnie – Fundacja Ochrony Zwierząt w Łomiankach. Regularnie szkoli także przedstawicieli administracji publicznej, straży miejskiej, zaś w ramach projektu Najwyższej Izby Kontroli pracowała również z Policją. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Artes Liberales, a także na Aplikacji Adwokackiej w Warszawie. Związana z Centrum Problemów Regulacyjnych i Polityki Publicznej Uniwersytetu Śląskiego. Współkoordynatorka wydarzeń edukacyjnych (“Adwokacki namiot praw i wolności”) na największych festiwalach muzycznych w Polsce – Pol’and’Rock i Open’er. Autorka książki „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” (Wolters Kluwer 2019), “Komentarza do ustawy o ochronie zwierząt” (Wolters Kluwer 2021) oraz bloga “W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokatki”. Twórczyni koncepcji prawa wrażliwego, opublikowanej w 2020 r. w książce “ZOEpolis. Budując wspólnotę ludzko – nieludzką”. Pisuje w Krytyce Politycznej i portalu prawo.pl. Autorka opracowań w systemie informacji prawnej LEX. W 2017 r. nagrodzona pierwszym miejscem w rankingu „Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra”. Członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Polskiego Towarzystwa Etycznego.