Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem ~ Thomas Jefferson
Szkoła Dobrego Prawa zaprasza do udziału w cyklu „Letnie webinary”, w ramach którego podejmujemy istotne społeczne kwestie, z perspektywy prawnej, społecznej, lecz w nieco lżejszej (wakacyjnej) formule niż całodzienne szkolenie.
„Prawo do buntu” to webinar dedykowany osobom (aktywistycznym i prawniczym), którym bliska jest idea oporu wobec niesprawiedliwości. O formach tego oporu – od spokojnego protestu do ryzykowanego nieposłuszeństwa obywatelskiego – jego dozwolonych prawnie ramach i możliwych konsekwencjach w przypadku przekroczenia granic opowiedzą społecznie zaangażowani adwokaci: mec. Marta Tomkiewicz i mec. Paweł Murawski.
Przeanalizowane zostaną najciekawsze przypadki wykorzystywania swojego prawa do buntu w Polsce i na świecie. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają wiedzę, w jaki sposób organizować manifestacje, by były legalne, dowiedzą się, czego wymagać od Policji podczas protestów (bezpieczeństwa i ochrony), jak formułować krytykę słowną, by nie straciła na swoim wydźwięku, a nie łamała prawa.
Innymi słowy – celem webinaru jest wzmocnienie Waszych kompetencji w obszarze prawnych uwarunkowań skutecznego oporu wobec niesprawiedliwości. Kryzysy bowiem otwierają możliwości dokonania zmian na lepsze. Uważamy, że warto się angażować 🙂
Termin | 13.08. sobota 12.00-14.15 |
---|
246.00 zł
Webinar prowadzony jest metodą mieszaną wykładowo – warsztatową. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają link do udziału online. W trakcie webinaru będzie istniała możliwość zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Dostępny wyłącznie latem.
Czas trwania szkolenia:
3 h szkoleniowe (3 razy 45 min.)
Cena szkolenia: 246.00 zł
Prowadzący:
Adwokat – urodzony w 1990 r., nie zna innego systemu politycznego niż system demokratyczny. Dziecko III RP romantycznie wzdychające do Polski marzeń naszych rodziców. Prawnik zaangażowany: w pracę na rzecz swoich Klientów i w zmianę otaczającego nas świata. Blisko współpracujący z kilkoma wiodącymi NGOsami z zakresu ekologii i praw człowieka. Obrońca w sprawach karnych, którego pasją jest reprezentowanie dużych grup interesariuszy. Zarobkowo doradzający dużym podmiotom gospodarczym. Człowiek, któremu bliska jest pozytywistyczna praca: zarówno na polach festiwali jak i na zajęciach w małych i dużych szkołach w Polsce. Adwokat, dla którego pojęcia jak: „godność”, „równość”, „wolność słowa”, „wolność organizowania pokojowych zgromadzeń” czy „bezpieczeństwo ekologiczne” to pojęcia codziennie wykorzystywane w pracy zawodowej. Niedoszły felietonista, zanudzający bliskich i dalekich znajomych (przy ich stanowczym oporze) swoimi anegdotami. Ojciec roczniaka, który przysłonił mu świat.
szkoleniowiec, adwokatka, społeczniczka. Działalnością edukacyjną w zakresie prowadzenia szkoleń z prawa karnego i procedury karnej zajmuje się od 2012 r., przy czym od 2017 roku jest stałym wykładowcą z tej tematyki w Izbie Adwokackiej w Warszawie (zajęcia dla aplikantów adwokackich I roku oraz repertoria z zakresu apelacji karnej oraz etyki). Jest sędzią dyscyplinarnym w Izbie Adwokackiej w Warszawie, a także członkiem Panelu Dyscyplinarnego I stopnia przy Polskiej Agencji Antydopingowej. Od 2018 roku jest mediatorką. Autorka publikacji poświęconych zagadnieniom karnym i z zakresu etyki zawodowej. W czerwcu 2019 r. ukończyła szkolenie dla trenerów w Wilnie „Train the trainer – training for criminal defence lawyers” w ramach europejskiego programu NETPRALAT, dedykowanego dla adwokatów karnistów. W 2021 i 2022 roku, już jako senior trener NETPRALAT, przeprowadziła ww. szkolenia dla adwokatów w Polsce. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń nie tylko dla prawników, ale także dla organizacji pozarządowych. Od 2016 roku współkoordynuje projekty edukacyjne warszawskiej Izby Adwokackiej, realizowane w ramach festiwali muzycznych Pol’and’Rock czy Open’er Festiwal. Jest członkinią Komisji Edukacji Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Należy do Izby Adwokackiej w Warszawie i od 3 stycznia 2013 r. prowadzi własną Kancelarię Adwokacką. Jest praktykiem, prawnikiem sądowym. Od lutego 2016 r. wpisana na listę prawników współpracujących z Ambasadą Włoską w Warszawie. W listopadzie 2017 r. wyróżniona w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra 2017, „nagrodzona za aktywność pozwalającą określić ją mianem „prawnika odpowiedzialnego za świat”, a w marcu 2020 r. odznaczona przez Naczelną Radę Adwokacką odznaką „Adwokatura Zasłużonym”. Od stycznia 2021 r. mentor w ramach międzynarodowego programu EmpowerPL, organizowanego przez Boston Consulting Group oraz Federację Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji dostępnych jest na stronie adwokatmartatomkiewicz.pl